Microsites

Microsites

Päätuotelinjat

ANPS

Kulmalevyt (2,0 mm)

ANPS-kulmalevyjä käytetään pienen puutavaran liitoksissa.
Käytä aina kahta kulmalevyä liitosta kohden.

Käyttöluokka 2
Käyttöluokka 2
EPD
EPD
Electrogalvanized steel Z275
Electrogalvanized steel Z275

Tuotteen yksityiskohdat

Kuvat

Ominaisuudet

Materiaali

  • Teräslaatu:
    Kuumasinkitty teräs S250GD + Z275 EN 10346 mukaan
  • Korroosiosuoja:
    275 g/m² molemmin puolin - vastaa noin 20 μm:n sinkkikerrosta

Hyödyt

  • Reikälevystä valmistettua ANPS-kulmalevyä löytyy useassa eri koossa ja siksi sitä voidaan käyttää monessa paikassa

Sovellus

Liitos

  • Puu-puuliitokset

Käyttökohteet

  • Esimerkiksi risteävät palkit, pilarin asentaminen palkin päälle ja risteävien rakenteiden liittäminen toisiinsa

Tekniset tiedot

Mitat ja ominaisarvot

Mitat

ViiteMitat
MuuMitat ja ominaisarvot[mm]Reiät, sivu A[mm]Reiät, sivu B[mm]
Määrä laatikossaPaino[kg]A[mm]B[mm]C[mm]Paksuus[mm]PyöreäPyöreä
Ø5[mm]Ø5[mm]
ANPS204425200.00.031424225222
ANPS204440200.00.054424240233
ANPS204625200.00.037624225232
ANPS204460200.00.07424260255
ANPS206625200.00.044626225233
ANPS206650150.00.09626250266
ANPS206660100.00.11626260288
ANPS208860100.00.1482826021010
ANPS20888050.00.1982828021414

Asennus

Asennus

Kiinnittäminen

  • Kiinnittämisessä käytetään CNA4,0xℓ-naulauslevynauloja tai CSA5,0xℓ-ruuveja

Sertifiointi

Environmental Product Declarations (EPD)

CAD- ja BIM-kirjasto

2D
3D
3D Simplified

ZIP-paketit

Osta verkossa

Contact

Simpson Strong-Tie Ruotsi

Simpson Strong-Tie / Gbo Fastening Systems AB

Bruksvägen 2
59375 Gunnebo
Ruotsi